Ocelové svodidlo VarioGuard MŰF H2

Popis svodidla

Mobilní svodidlo VarioGuard MŰF (H2) splňuje aktuální požadavky ŘSD ČR pro lehce rozebíratelná svodidla do přejezdů SDP (střední dělící pás) dle PPK-SVO a TP 114/2015 (ke stažení v pravé části této stránky, sekce "Ostatní").

Jedná se o oboustranné mobilní ocelové svodidlo s otevírací částí, úroveň zadržení H2 (W5), sestávající ze:

 • Spodní část je široká 0,700 m a vysoká 0,378 mSamotnou základnu tvoří plech, který leží na vozovce a na který může vozidlo najet, aniž by se dotklo svodidla. Proto návrhová šířka svodidla (neboli šířka, která se pokládá za šířku svodidla do projektu) je 0,400 m.
 • Sloupky - jedná se o sloupky profilu Sigma. Sloupky jsou od sebe vzdálené 1,33 m a podpírají horní madlo.
 • Horní madlo - šířka madla je 0,180 m
 • Kotevní sloupek ø 72 mm, délka 1,40 m
 • Objímka ø 127 mm, délka 0,80 m

Technické parametry

 • Výška svodidla: 900 mm
 • Šířka svodidla: 400 mm
 • Šířka svodidla: 400 mm

Využití svodidla

VarioGuard MÜF je oboustranné mobilní (lehce rozebíratelné) ocelové svodidlo pro stálé a dočasné použití na komunikaci s možností rychlého otevření. Splňuje aktuální požadavky ŘSD a lze jej úspěšně používat do středních dělících pásů dálnice (přejezdy SDP), pro dočasné použití při přesměrování dopravy, oddělení protiběžných jízdních směrů, pro oddělení dopravy a výstavby, atd. Montáž a demontáž VarioGuardu MÜF je ekonomicky i pracovně méně náročná v porovnání s betonovým svodidlem. Základní díly o délce 4 m jsou předsmontovány v délce 12 m, což umožňuje jedné pracovní skupině s jedním nákladním autem nainstalovat denně až 2500 m. Svodidlo se volně klade na vozovku, bez pevného kotvení do vozovky. VarioGuard MŰF je vybaven rychle rozebíratelnými díly s kolečky pro případ nouzového rychlé otevření o doporučené délce 4 až 12 metrů pro potřebu IZS.

Montáž svodidla

Montáž svodidla Varioguard MÜF mohou provádět pouze proškolené firmy s platným osvědčením, vydaným firmou RENA NOVA, s.r.o., výhradním zástupcem výrobce a majitelem TPV 2/2019/CZ.

Rychlé otevření

Pro možnost rychlého otevření lze v systému umístit kolečka do kteréhokoliv běžného dílu (délka běžného dílu je 4 m). Celkem tak vznikne libovolný úsek pro rychlé otevření v násobcích 4 m (doporučujeme délku otevření 4 - 12 m). Pro tuto potřebu se místo šroubového spoje instaluje rychlospoj s dvěma ocelovými trubkami, zasunutými přes madlo do spodní části svodidla na obou koncích zvolené délky otevření. Samotné otevření se provede tak, že uvolníme oba rychlospoje a před odsunutím uvolněné části vytočíme klikou kolečka. Na přání lze zajistit systém s klikou odnímatelnou. K otevření systému není třeba žádného mechanismu, vše se provádí ručně.

Umístění svodidla na krajnici

Pro úroveň zadržení N2, H1 a H2 - na normové krajnici šířky 1 m za lícem svodidla (viz TPV 2/2019/CZ, tabulka 2 - ke stažení v pravém sloupci této stránky, sekce "Ostatní").

Umístění svodidla ve středním dělicím pásu (SDP)

Pro úroveň zadržení H1 a H2 do středních / souběžných dělících pásů šířky 1,50 m a větší (viz TPV 2/2019/CZ, tabulka 2 - ke stažení v pravém sloupci této stránky, sekce "Ostatní").

Podrobný popis svodidla

Varioguard MÜF je ocelové svodidlo oboustranné (lze jej použít i jako jednostranné) s úrovení zadržení H2. Jedná se o stejné svodidlo jako Varioguard H1, které však musí být kotveno každých 29,33 m pomocí jednoho trnu, který se volně zasune do objímky v podloží. Běžné a koncové díly jsou stejné jako u Varioguardu. Spojení dílů je rovněž stejné – šroubované. Hmotnost standardního dílu o délce 4 m je 400 kg. Podrobný popis svodidla naleznete ve výkresu nebo v TPV 2/2019/CZ - ke stažení v pravém sloupci této stránky, sekce "Výkresy" a "Ostatní" .

Údržba svodidla

Pro dodávku, skladování, osazování, odsouhlasení, převzetí, opravy a údržbu svodidla platí TKP kapitola 11, "Svodidla, zábradlí a tlumiče nárazu" a dále v souladu s TP 203 a TP 114.

Výrobce

 

Reference k tomuto produktu

Zobrazit ostatní reference >

Svodidlo VarioGuard H2

 • Ocelové svodidlo VarioGuard MŰF H2
 • Listopad 2014
 • D1, úsek 9

Pro zaslaní rychlého dotazu nebo zobrazení kontaktních údajů
klikněte na následující tlačítko

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde.