Přenosné výstražné prahy

Popis prahů

Prahy jsou vyrobeny ze speciálního polyethylenu.  Délka jednoho prahu je 200 cm, šířka 23 cm a výška 3 cm. Při své hmotnosti 18 kg jsou pro obsluhující personál lehké pro transport, uložení a opětovnou demontáž. Vzhledem k uvedeným vlastnostem je zajištěno, že prahy i po mnoha přejezdech zůstanou ležet na silnici. Jedině při silném brždění přímo na prazích může dojít k jejich posunutí, ale v zásadě to provoz neohrozí.

Technické parametry

  • 1 sada = 3 prahy
  • Hmotnost prahu: 18 kg
  • Délka prahu: 200 cm
  • Šířka prahu: 23 cm

Využití prahů

Přenosné výstražné prahy slouží především k ochraně zabezpečovacího signalizačního přívěsu (výstražného vozíku s šipkou) a dalšího majetku a osob nacházejících se v ochranné zoně přívěsu. K zajištění pracovního místa se vždy položí 3 prahy v odstupu 5 m a ve vzdálenosti 150 m před značkou uzavírající daný jízdní pruh - více v souboru "Zásady používání" ke stažení nahoře v pravé části této stránky.

Nepozorní řidiči jsou při přejetí prahů klapáním varováni, aniž by došlo k poškožení vozidla. Tak mají ještě dostatek času před signalizačním přívěsem změnit pruh a v extrémním případě před ním zastavit. Díky zabudovaným odrazkám jsou prahy dobře viditelné i ve tmě.

Video - reportáž

Výsledky v praxi

V západní Evropě se výstražné prahy pro zajištění bezpečnosti pracovních míst používají již několik let. V některých zemích je nutnost používání prahů při krátkodobých pracích dokonce stanovena zákonem.

Zkušenosti v Evropě jsou všeobecně velmi pozivivní. Díky používání výstražných prahů se počet nehod ve vyznačených uzavřených pruzích výrazně snížil. V některých zemích statistiky ukazují snížení počtu nehod ve dne až o 60% a v noci až o 80%. Také došlo ke snížení následků vzniklých nehod. Použití výstražných prahů představuje cenově výhodnou metodu k výraznému posílení bezpečnosti údržby silnic, s možností velmi snadné a rychlé instalace a demontáže.

Údržba

Přenosné výstražné prahy nevyžadují žádnou zvláštní údržbu.

Výrobce

Pro zaslaní rychlého dotazu nebo zobrazení kontaktních údajů
klikněte na následující tlačítko

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde.