Tlumič nárazu ALPINA

Popis výrobku

Tlumič nárazu ALPINA T800-50 je ideálním bezpečnostním prvkem pro městské okruhy a dálniční úseky s omezenou rychlostí. Jeho délka je pouze 2550 mm, což umožňuje instalaci i na velmi malém prostoru. Tlumícím médiem je vzduch, úroveň zadržení 50, tj. pro komunikace s povolenou rychlostí do 70 km/h včetně. Po absorbování nárazu menší intenzity je zpět do komor nasáván atmosferický vzduch a během 1-3 minut je tlumič opět schopen dalšího nárazu. Má tvar nepravidelného kvádru o rozměrech 1200 mm přední šířka, 1400 mm zadní šířka, 920 mm výška a 2550 mm délka. Tlumič je vyroben z modifikovaného polyesteru a uvnitř se nachází tři vzduchové komory. Při nárazu vozidla dochází k přepouštění vzduchu mezi komorami a následně k vyfouknutí vzduchu mimo tlumič. Vzduch opouští tlumič vzduchovými válci, které jsou umístěny na horní ploše tlumiče. Kotven je do povrchu vozovky pouze v přední části, zadní část tlumiče je opřena o betonový blok, kterým prochází v chráničkách směrově stabilizující lana. Ty jsou za tělem tlumiče k sobě uchyceny skrutkami.

Využití tlumiče

Tlumič nárazu ALPINA T800-50 je mimořádně vhodný pro instalaci na mostech z důvodu neporušení izolace mostu. Byl úspěšně testován na úroveň zadržení 50. To znamená, že jej lze používat při rychlostech do 70 km/h včetně dle TP 158. Jedná se o nevodící typ tlumiče nárazu.

Instalace

Postup montáže tlumiče nárazu ALPINA T800-50 a ALPINA T1000-80 naleznete ke stažení nahoře, v pravé části této stránky v sekci "Ostatní".

Údržba

Údržba spočívá pouze v kontrole stavu tlumiče a jeho čistoty, obzvláště pak čistoty dopravní značky. Doporučuje se před a po zimním provozu zkontrolovat dotažení všech šroubů a natření předních kotvících šroubů ochranným tukem proti soli. Dále provést kontrolu neporušení předního a zadního kotvení, kontrolu neporušení povrchu a těla tlumiče (zda nedošlo po nenahlášeném nárazu k protrhnutí stěn) a kontrolu stability napojení svodidel na betonový blok. Dále kontrolujeme čistotu dopravní značky Z4, Z3 na čele tlumiče a dle potřeby provedeme čištění v souladu s manuálem firmy 3M - "Informace o výrobku 3990". Značku opláchneme vodou, potom omyjeme saponátovám roztokem a kartáčem s jemnými štětinami, nebo houbou. Vyhněte se tlaku, který by mohl poškodit čelní plochu. Po mytí následuje opláchnutí vodou. Nepoužívat rozpouštědla! Omytím dosáhneme optimálního jasu za snížené viditelnosti.

Výrobce

 

Reference k tomuto produktu

Zobrazit ostatní reference >

Tlumič nárazu ALPINA

  • Tlumič nárazu ALPINA
  • září 2011
  • Uherské Hradiště, obchvat

Tlumič nárazu ALPINA

  • Tlumič nárazu ALPINA
  • červenec 2010
  • Ostrava

Tlumič nárazu ALPINA

  • Tlumič nárazu ALPINA
  • červen 2010
  • D1

Pro zaslaní rychlého dotazu nebo zobrazení kontaktních údajů
klikněte na následující tlačítko

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde.