Tlumiče nárazu TAU TUBE XLarge

Popis výrobku

Tlumiče nárazu jsou kategorií dopravního zařízení, která slouží v nebezpečných místech, dopravních stínech na odbočeních, k ochraně portálů návěstí a dalších překážek jako preventivní záchytný systém vozidel s účinností ochrany lidského zdraví a majetku. Všechny tlumiče TAU TUBE XLarge jsou vodicí, tzv. redirektivní.

Tlumiče TAU TUBE 80XL, TAU TUBE 100 XL a TAU TUBE 110XL tvoří skupinu příbuzných tlumičů nárazu, skládají se tedy ze stejných dílů a liší se v celkové délce. Jedná se o ocelové vodící tlumiče nárazu. Konstrukce je tvořena z jednotlivých modulů, které se do sebe při nárazu postupně zasouvají. Rozměry jednotlivých typů tlumičů jsou:

  • výška 0,82 m (u všech typů stejná),
  • přední šířka 2,05 m (80XL), 1,9 m (100XL), 1,75 m (110XL),
  • zadní šířka 2,6 m (u všech typů stejná),
  • a délka 4,8 m (80XL), 5,6 m (100XL) a 6,7 m (110XL).

 Výkresy tlumičů nárazu TAU TUBE a montážní manuál jsou ke stažení v pravé části této stránky.

Technické parametry

  • Úroveň zadržení 80, 100 a 110 km/h
  • Délka 4,8 m / 5,6 m / 6,7 m

Využití tlumičů nárazu TAU TUBE XLarge

Tlumiče nárazu TAU TUBE XLarge dodáváme v lichoběžníkovitém tvaru. Tlumiče TAU TUBE XLarge mají ucelenou nabídku rychlostních kategorií pro města a vesnice, městské okruhy, komunikace, rychlostní komunikace a dálnice, tj. od úrovně zadržení pro rychlost do 90 km/h včetně až po rychlost 130 km/h včetně. Konkrétně se jedná o TAU TUBE 80XL - úroveň zadržení 80 (pro rychlost do 90 km/h včetně), TAU TUBE 100XL - úroveň zadržení 100 (pro rychlost do 110 km/h včetně) a TAU TUBE 110XL - úroveň zadržení 110 (pro rychlost nad 110 km/h). Použití na pozemních komunikacích se řídí dle TP 158.

Instalace

Postup montáže tlumičů nárazu TAU TUBE XLarge naleznete ke stažení nahoře, v pravé části této stránky v sekci "Montážní manuál".

Údržba

Pro dodávku, skladování, osazování, odsouhlasení, převzetí, opravy a údržbu svodidla platí TKP - kapitola 11, "Svodidla, zábradlí a tlumiče nárazu".

Výrobce

Snoline

Pro zaslaní rychlého dotazu nebo zobrazení kontaktních údajů
klikněte na následující tlačítko

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde.